World Medicine CPHI Barselona Dünya İlaç Kongre ve Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırladı

Dünya İlaç Kongre ve Fuarı (CPHI) 24-26 Ekim tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleşti. Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren World Medicine, 216 metrekare alanlık stantta ziyaretçilerini ağırladı. İlaç sektörünün farklı paydaşlarını bir araya getiren Uluslararası İlaç Fuarı’nda yerini alan World Medicine’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ruşen Kalender fuarın önemine dikkat çekerek, “Türkiye’de ürettiğimiz ilacı tüm dünyaya ihraç etmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu fuar, bu anlamda her ilaç şirketi için bir fırsat niteliği taşıyor. Bu yıl da Türkiye’nin ilaç ihracatı şampiyonu olarak bu önemli organizasyonda yerimizi aldık” dedi.

Türkiye pazarına sundukları ürünlerin yanı sıra ihracat yaptıkları ülke sayısını arttırmak için girişimlerini her geçen gün hızlandırdıklarının altını çizen World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Ruşen Kalender, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülke ve alanlarda güvenilir bir iş ortağı ve lider şirket olmak bizim için olmazsa olmaz. Daha fazla ilaç ihracatı için alt yapımızı sağlamlaştırıyor, son teknolojiye sahip üretim tesislerimizle ilaç üretim kapasitemizi arttırmak ve Türkiye’de ürettiğimiz ilacı dünyaya ihraç etmek için çok çalışıyoruz. Bu doğrultuda her yıl katıldığımız ve bu sene Barselona’da düzenlenen CPhI 2023 Fuarı’nda Türkiye’nin ilaç ihracat şampiyonu olarak boy gösterdik ve yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Yaptığımız yatırımların ve çalışmalarımızın karşılığını bulduğunu görmek bizim için tarifsiz bir gurur” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl Çerkezköy’de Türkiye’nin ve Doğu Avrupa’nın en büyük ilaç üretim tesislerinden birini faaliyete geçirdiklerini söyleyen Ruşen Kalender, “Yüksek teknolojiyle donatılmış Çerkezköy fabrikamızda yıllık 1,3 milyar kutu üretim yapıyoruz. Tesisimiz, Non-steril ve yarı katı, katı ve steril tüm ürünleri yüksek kaliteden ödün vermeden kolaylıkla üretme kabiliyetine sahip.” dedi. “Kendi ürünlerimizi ruhsatlandırma çalışmalarında kullanmak ve yurtiçi-yurtdışı tüm şirketlere de hizmet vermek amacı ile, WMARGE merkezimiz çatısı altında, WMINOLAB İnovasyon Laboratuvarı’nı kurduk. Bu laboratuvarımızı ileri teknik analizlerin yapılmasına imkân tanıyan yüksek hassasiyete sahip teknolojik ekipmanlarla donattık.” diyen Kalender; “Bu sayede Türkiye genelinde bu analizleri dışa bağımlı olmaktan çıkarmayı hedefliyoruz. İleri teknoloji analiz hizmetleri sunan laboratuvarımız ile hem sektöre hem de Türkiye ekonomisine katma değer yaratmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir