Sabah Güne Daha Pozitif Başlamak İçin Hayatınızda Yapabileceğiniz 10 Değişiklik

Sabahları güne daha mutlu başlamak için hayatınızda küçük değişiklikler yapmanız yeter. Yüzünüzde güller açarak güne başlamak için neleri değiştirmeniz gerektiğini anlatıyoruz. Gelin gününüzü daha pozitif geçirmenizi sağlayacak değişikliklere bakalım!

1. Sabahları erken kalkmanın sizi mutsuz edeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Güne mutlu uyanmanın formülü erken kalkmak. Erken kalkmak için erken yatmak gerekiyor tabii. Sabahları erken kalkmayı alışkanlık haline getirdiğinizde daha huzurlu güne başladığınızı göreceksiniz. ?

2. Meditasyon veya yoga yapmak zihni rahatlattığı için daha pozitif olmanızı sağlıyor.

Sabahları yaptığınız yoga veya meditasyon sayesinde güne daha mutlu başlamanız mümkün. Sizi hem zihinsel hem fiziksel olarak rahatlatacak bu aktiviteler sayesinde sabahları yataktan çok daha mutlu kalkacaksınız.

3. Sabahları kalktığınızda aç olmak enerjinizi düşürebiliyor.

Kalktıktan sonra yoga veya meditasyonunuzu yapın ve kendinize güzel bir kahvaltı hazırlayın. Sağlıklı bir kahvaltı ile güne daha enerjik ve mutlu başlayabilirsiniz. ?

4. Doğadan uzaklaştıkça stresimiz artıyor. Doğayla iç içe olacağınız aktiviteler planlayarak stresinizi azaltıp daha mutlu hissedebilirsiniz.

Sabahları yürüyüşe çıkmak veya doğada vakit geçirmek sizin daha mutlu ve enerjik uyanmanızı sağlayacak.

5. Sabahları uyanır uyanmaz eminiz sizin de ilk yaptığınız telefonunuzu kontrol etmek. Sabahları telefonla uğraşmak stresinizi artırarak mutsuz olmanıza neden oluyor.

Sabahları güne meditasyon veya yogayla başlamanın enerjiyi artırdığını söylemiştik. Telefonla uğraşmak ise bunun tam tersi bir etki yaparak stres seviyenizi artırıyor. Sabahları bu yüzden telefon kullanımınızı olabildiğince sınırlamalısınız.

6. Sabahları uyandığınızda mutsuz bile hissetseniz ayna karşısına geçip kendinize gülümseyin!

Sabahları kendinize gülümsemek enerjinizi artıracak ve güne çok daha pozitif başlamanızı sağlayacak. ?

7. Hepimizin hayatında birçok olumsuzluk var. Ama sürekli bunlara odaklanmak insanı yoruyor. Bu yüzden olumsuz düşünceleri hayatınızdan çıkararak olumlu yönlere bakmanız gerek.

Sabahlarınızın daha mutlu olmasını istiyorsanız olumsuz her şeyden uzak durmalısınız. Özellikle gece yatarken zihninizi olumsuz düşüncelerden arındırmanız gerek.

8. Egzersiz yapmak enerjiyi ve mutluluğu artırıyor.

Az da olsa günlük yapacağınız egzersizlerle sabahlarınızı ve hatta tüm gününüzü çok daha mutlu ve pozitif geçirmeniz mümkün. Egzersiz yapmak endorfin salınımını artırıyor ve güne enerjik başlamanızı sağlıyor. ?️

9. Gününüzü önceden planlarsanız sabahları kafanız daha rahat uyanabilirsiniz.

Sabahları mutsuz uyanmanın bir nedeni de gün içinde neler yapacağınızı planlamadan uyumak. Gününüzü planlamadığınızda organize olmak daha zor olabilir ve bu da sizin sabah mutlu uyanmanızı engeller.

10. Müzik, zihni rahatlattığı için sabahları hafif bir müzikle güne başlayabilirsiniz.

Uyandığınızda sakin bir müzik açarak hazırlanmak veya kısa da olsa biraz kitap okumak zihninizi dinlendirerek güne daha pozitif başlamanızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir