Murat Kurum’dan ‘Kanal İstanbul’ yanıtı: İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey gündemimizde olmayacak

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmasına bugün Beşiktaş’ta esnaf ziyareti yaparak devam etti.

Aylardır bilim insanlarıyla yaptıkları çalışmaları perşembe günü saat 11.00’de paylaşacaklarını ifade eden Kurum, “Tabii ki İstanbullular artık değişim bekliyor ve bu değişimi emin olun sokakta her yerde görüyorsunuz. İstanbulluların bugün yaşadığı işte trafik problemiyle alakalı, karmaşayla alakalı buradaki güvensizlikle alakalı, hizmet değil de eser değil de sosyal medya belediyeciliğiyle alakalı şikayetlerini de hep görüyoruz. Algı belediyeciliğiyle alakalı rahatsızlıklarını görüyoruz” dile konuştu.

‘DİKEY BAHÇE’ SORUSUNA ‘YEŞİL ALAN VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ YANITI

Kurum “Sökülen dikey bahçeler geri konulacak mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Tabii ki konulacak. Hep diyorum iklim değişikliği diye. Bu mücadeleyi yapabilmeniz için yeşil alanları artırmanız lazım, korumanız lazım. Dolayısıyla iklim değişikliği ile mücadele konusunda yutak alan dediğimiz yeşil alanların artırılması lazım. Biz 2053 net sıfır emisyon hedefi koyduk. Sözde çevrecilik olmaz. Dikey bahçelerimiz de geri gelecek. Yeni bahçelerimiz, mahalle parklarımız geliyor. Mahalle millet bahçeleri geliyor. Her mahallede bahçemiz olacak.”

BİRÇOK MEGA PROJEMİZ OLACAK

25 Ocak itibarıyla tanıtımlara başlayacaklarını söyleyen, “Birçok mega projemiz olacak. Birçok burada İstanbullunun sorunlarını ortadan kaldıracak irade olacak” diyen Murat Kurum, gazetecilerin “Mega projelerden biri de Kanal İstanbul mu?” sorusunu şöyle cevapladı: “İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim gündemimizde olmayacak dedik. Bunu ifade ettik. İstanbul halkı neyi istiyorsa, neyi bekliyorsa biz de hep onların isteği ve dilekleri doğrultusunda çalışacağız ve bu beklentileri karşılayacak projeler yapacağız. Öncelik sıralaması olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir