JPMorgan, Sabancı Holding için Hedef Fiyatı Yaklaşık 3 Katına Çıkardı. Araştırmaya Dikkat Çeken Not Düştü

JPMorgan, SAHOL-Sabancı Holding için hedef fiyatını 58,9 TL’den 142 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “ağırlığını artır” olarak değiştirdi.

JPMorgan’ın CEEMEA Equity Research bölümü tarafından bugün yayınlanan araştırma notunda, Sabancı Holding için tavsiye “ağırlığını artır” olarak korunurken hedef fiyatın 58,90 TL’den 142 TL’ye çıkarıldığı belirtildi.

JPMorgan araştırma notunda yaptığı değerlendirmede, “Bu notta, yatırımcılar tarafından hafife alınan cazip bir değerleme fırsatı sunduğuna inandığımız üretim varlığının derinlemesine bir incelemesini yapıyoruz. Sabancı hisseleri mevcut NAV’a göre yüzde 32 iskonto ve 24E F/K2,4x ile işlem görüyor. Değer önerisine iki şekilde bakıyoruz; Sabancı yatırımcılarının Akbank hisselerini mevcut piyasa değerinin neredeyse yarısına satın alması ya da Türkiye’nin en büyük özel enerji üretimi ve yenilenebilir enerji oyununu sıfır zımni değerle satın alması. Bunun yanı sıra üretim varlığına derinlemesine bir bakış olarak, Enerji SA Üretim, varlıkları yeni tahminler yeniden değerliyoruz. Ağırlığını artır-OW notumuzu yineliyor ve fiyat hedefimizi 142 TL’ye yükseltiyoruz” ifadelerine yer verildi.

İşte 4. çeyrek bilanço tarihleri kesinleşen şirketler: 2 Şubat: Yapı Kredi, 8 Şubat: Aksigorta, 13 Şubat: Tav Havalimanları, Tofaş, 15 Şubat: Aksa Akirilik, 16 Şubat: Albaraka, 29 Şubat: Vestel Beyaz Eşya, 1 Mart: Türk Hava Yolları, 5 Mart: Aksa Enerji, 6 Mart: Anadolu Efes, 11 Mart: BİM, Vestel Elektronik, Ülker, 14 Mart: Mavi Giyim, 15 Mart: Akenerji, Doğuş Otomotiv, 9 Mayıs: Koza Altın, Koza Anadolu Madencilik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir