İndirimler Online Alışverişe Yaradı: E-ticaret Rekor Kırdı

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD Başkanı Hakan Çevikoğlu, kasım ayında e-ticaret üzerinden yapılan alışverişlerde tüm zamanların satış rekorunun kırıldığını açıkladı.

Kasımda ayında tüm zamanların satış rekoru kırıldı. Geçen ay kasım indirimlerinin etkisiyle işlem hacmi 300 milyar lira, siparişler 500 milyon oldu.

ETİD Başkanı Çevikoğlu, tüketicilerin alışkanlıklarındaki değişimlerle kasım indirimlerinin belli dönemlerde yoğunlaştığını açıklarken, kampanyaların takip edilmesiyle tüketicilerin planlamasını buna göre yaptığını belirtti.

Özel indirim günleri ve dönemleri olan kasım ayında ayrıca Öğretmenler Günü ve okulların bir haftalık ara tatiliyle birlikte e-ticarette alışverişlerin yoğunlaştığı görülürken, özellikle çocuklar için elektronik alışverişinin, okul eksiklerinin giderilmesinin de artışta etkili olduğu görüldü.

Çevikoğlu, Öğretmenler Günü için özellikle çiçek siparişinin yoğun olduğunu belirtirken, kitap, hediyelik eşya ve tekstil ürünlerinin de rağbet gördüğünü açıkladı.

Kasımda e-ticarette tüm zamanların rekorunun kırıldığını belirten Çevikoğlu, hem işlem sayısının hem de ticaret hacminin rekor kırdığını söyledi.

Ekim ayına göre 2 kat fazla hacim ve adette alışveriş yapılırken, geçen yılın aynı ayına göre ise 4 kat fazla büyüme görüldü. İşlem hacmi 300 milyar lira olurken, sipariş sayısı 500 milyon oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir