Emekliye yılbaşı ikramiyesi sürprizi’ Meclise sunuldu kimleri kapsıyor?

Cumhuriyet’in 100. yılına 29 Ekim’de bir seferliğine çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılmıştı. Çalışan emekliler bu duruma tepki gösterince AK Parti kararından dönmüş ve çalışan emeklilere de 5 bin TL ikramiye verilmesini kararlaştırmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “İlk düzenlemeden yararlanamayan, çiftçi ve Bağ-kur’lu esnaf emeklimiz olmak üzere 4 milyon 689 bin emekliye de 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacak” şeklinde konuşmuştu. Çalışan emeklilerin 5 bin TL ikramiyesi dün hesaplara yatırıldı.

EMEKLİYİ HEYECANLANDIRAN GELİŞME

5 bin TL’lik ikramiyenin hesaplara yatmasının ardından şimdi ise emeklilere yeni yıl ikramiyesi gündeme bomba gibi düştü. 2024’e geri sayım başlamışken milyonlarca emekliyi heyecanlandıran haber geldi.

Emeklilere verilen 5 bin TL’lik ikramiyeyi az bulan CHP Grup Başkanı Ali Mahir Başarır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilmesi için teklifte bulundu.

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ

Geçim sıkıntısı çeken, kirasını bile ödemekte zorluk yaşayan milyonlarca emekli ocak ayında yapılacak zammı dört gözle bekliyor. TÜİK’in 3 Ocak’ta enflasyonu açıklamasıyla emekli maaşlarına yapılacak zam da netleşmiş olacak.

CHP’li Başarır’ın meclise sunduğu yılbaşı ikramiyesi ile ilgili teklifi duyan emekli ekonomik olarak biraz da rahatlamış olacak.

20 BİN TL’LİK İKRAMİYE SÜRPRİZİ

Meclise sunulan teklife göre, tüm emeklilere tek seferlik 20.000 TL ödeme yapılacak. Emekli ikramiyesi ile birlikte, peş peşe gelen zamlar ve artan enflasyon karşısında emeklinin ihtiyaçlarını daha kolay karşılamaları amaçlanıyor.

Eğer mecliste bu teklif yasalaşırsa emekliye yeni yılla birlikte 20 bin TL’lik ikramiye yatırılmış olacak.

TÜM EMEKLİLERİ KAPSIYOR

Emeklinin yaşam standartlarını arttırmak ve ekonomik kriz altında ezdirmemek için önerilen bu teklif meclis tarafından onaylanırsa emekliler için unutulmaz bir yeni yıl sürprizi olacak.

Yasa kapsamında böylelikle SSK, Bağ-kur, emekli sandığı, memur emeklisi ve EYT emeklisi ayrımı olmadan tüm emeklilerin hesaplarına 20 bin TL yatırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir