Binlerce hafız yetiştiren Bayrampaşa Yeşil Camii yenileniyor

Binlerce hafız yetişti bu binada. Her yetişen hafız, koşarak gitti Anadolu’nun dört bir yanına ilim ve irfan taşımaya. Yarım asrı aşkın bir süredir yurt içinden ve yurt dışından hafız olmak isteyen Müslümanlara hizmet veren Bayrampaşa Yeşil Camii Kuran Kursu, artık yoruldu ve yenilenecek. Deprem hazırlıkları kapsamında karot örneklerinin alındığı kurs binasında karar çıktı; bina yeniden inşa edilecek. 

İnşaat faaliyetleri, halihazırda eğitim gören hafızlık öğrencilerinin, cami bölümünün üst kısmına tahliye edilmesi ile başladı. Vatandaşların destekleriyle en kısa zamanda bitirilmesi planlanan projede hedef, hafızları yeni ilim yuvalarına kavuşturmak. 

“VAKİT, YENİLENME VAKTİ”

Sürece dair detayları paylaşan Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İsrafil Kiracı, “Kursumuz artık yoruldu, vakit yenilenme vaktidir” dedi. İsrafil Kiracı, şunları söyledi: 

“1960’lardan bugüne kadar hizmet veren ve binlerce hafızların yetişmesinde büyük rolü olan Bayrampaşa Yeşil Cami Kuran Kursu’muz artık yoruldu. Bugüne kadar hep halkımız ve kursumuzdan mezun olan öğrencilerimiz sayesinde binlerce hafızın yetişmesine vesile olduk. Yıllar boyunca kursumuz adeta bir ‘Hafız Fabrikası’ gibi çalıştı ve yeni nesillerin yetişmesinde büyük rol oynadı. Bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan başta merhum büyüğümüz Abdullah Ustaosmanoğlu hocamıza ve arkadaşlarına Rabb’im gani gani rahmet eylesin. Şimdi artık, Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursu’muzun yenilenme vakti geldi.

Nasıl ki bugüne kadar olduysa bundan sonra da el birliğiyle; mezunlarımız, mensuplarımız, sevenlerimiz, dostlarımız, cami cemaatimiz ve halkımızla birlikte Kur’an kursumuzu daha güzel bir şekilde hafızlarımızın hizmetine sunabilmek için biz ön hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah binamız tamamlandığında hafızlarımız, yeni dersliklerinde, yeni yatakhanelerinde, yeni yemekhanelerinde ve yeni spor tesislerinde çok daha modern şartlarda milletimizin hizmetine hazırlanacaklar. Hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki milletimize ilim ve irfan taşıyacak olan yeni hafızlarımızın yetişeceği kursumuz için vatandaşlarımızın gayretlerini ve desteklerini bekliyoruz. Allah hepsinden razı olsun.”

Yardımda bulunmak için…

Kursun yenilenmesi için başlatılan “Yeşil Cami Yenileniyor” kampanyasına destek olmak isteyen hayırseverler, diledikleri miktarda yardımı şu banka hesabına yapabiliyor:

  • Hesap Adı: YEŞİL CAMİ KURANI KERİM KURSU
  • İBAN: TR54 0020 5000 0009 3612 8000 02

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir