Beklenen haber en sonunda geldi; Counter Strike 2 Steam üzerinde yayınlandı

Uzun bir süredir beklenen Counter Strike 2 bugün oyuncularla buluştu. Mart ayında resmi olarak duyurulan, uzun süredir konuşulan oyun, Counter Strike: Global Offensive için ücretsiz yükseltme olarak geliyor. Yeni oyun, Valve’ın kendi Source 2 motorunu kullanıyor ve bu da daha keskin dokulara, daha inandırıcı aydınlatmaya ve yeni geometriye imkan tanıyor.

Valve, haritaları üç kategoriye ayırdığını söylüyor. Bunların ilki olan “Mihenk Taşı” haritaları, oyuncuların Counter Strike: Global Offensive’den Counter Strike 2’ye yapılan geçişteki temel oynanış değişikliklerini kontrol edebilmeleri için çoğunlukla dokunulmamış “sağlam temellere sahip” klasik sahneleri içeriyor. Bir sonraki “Yükseltme” haritaları, Source 2’nin daha gerçekçi görünen yansımalar ve malzemeler ile aydınlatma yeteneklerine odaklanır. Son olarak, Source 2’nin tüm yeteneklerini sergileyen “Revizyon” haritaları tamamen sıfırdan yeniden oluşturulan haritaları içeriyor.

Counter Strike 2’de sis bombaları da daha gerçekçi bir görüntü yaratıyor. Valve’ın işleyişini yeniden elden geçirdiği ve daha dinamik hale getirdiği sis, artık çok daha etkileyici yeteneklere sahip. Valve, bir kamera arkası videosunda “Artık tüm oyuncular konumlarından bağımsız olarak aynı dumanı görmekle kalmıyor, aynı zamanda duman çevreyle ilginç şekillerde etkileşime girebiliyor” diyor ve ekliyor: “Işıklandırmaya tepki veriyor ve alanları doğal bir şekilde dolduracak şekilde büyüyor. Duman bulutunun şekli mermiler ve el bombalarıyla bozulup oyulabiliyor.

Valve, Counter Strike 2’nin aynı zamanda an-altı (sub-tick) güncellemeleri de desteklediğini belirtiyor. Bu, sunucunun birincil (64Hz) onay güncellemeleri arasında oyuncu eylemlerini işleyeceği anlamına geliyor. Şirket, bunun sunuculara bir silahı ateşlediğinizde veya bir el bombası attığınız anda haber vereceğini ve (en azından teoride) daha duyarlı oyun seansları yaratacağını söylüyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Counter Strike 2, Steam’de Counter Strike: Global Offensive için ücretsiz bir yükseltme. CS:GO’da sahip olduğunuz tüm kozmetik ürünler otomatik olarak CS2’ye aktarılıyor.

Eğer bilgisayarınızda CS:GO zaten yüklüyse, Counter Strike 2’ye geçiş yapmak için 27.2GB boyutunda bir güncelleme indirmeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir