Almanya’da kırmızı alarm: Buz yağacak

Almanya’da buz yağacağı için “kırmızı alarm” verildi…

Soğuk hava dalgası yüzünden donan yağmur taneleri, yolları kayak pistine çeviriyor ve her yer buz tabakası ile kaplanıyor. 17 ve 18 Ocak boyunca iki gün, Almanya’nın orta ve güney kesimleri, buz ve kar yağışının etkisi altında kalacak. Bu nedenle, bir çok bölgede halka “cep telefonlarından felaket alarmı” gönderildi.

İKİ HAVAALANI KAPANIYOR

Özellikle Münih ve Frankfurt Havaalanları’nda birçok uçuşun iptal edileceği belirtildi.

Uçuşu olan yolcuların, havaalanı için yola çıkmadan önce mutlaka uçuşunu kontrol etmesi ve bilgi alması istendi.

Münih ve Frankfurt’ta tüm kısa ve uzun mesafe uçuş programları önemli ölçüde azaltıldı.

Ayrıca iki kent arasındaki uçuşlarda da büyük aksamalar olacak. Havaalanı personeli, buzları eritmek ve bazı uçuşları gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.

KISA SÜREDE YOĞUN KAR

Frankfurt ve çevresinde ise çarşambadan itibaren kısa sürede 40 cm’yi bulacak kar yağışı da bekleniyor.

Bu yüzden birçok bölgede okullar tatil edildi. Hessen Eyaleti’nin orta ve batı kesimleri yoğun buz yağışının ardından, kar yağışının etkisinde de kalacağı için halkın dikkatli olması istendi.

Yoğun karın ağırlığı nedeniyle ağaçların devrilebileceği, araçlara ve yolculara zarar verebileceği belirtiliyor. Frankfurt ve çevresindeki bazı okulların yanı sıra Gross Gerau bölgesinde de okullar Çarşamba günü için tatil edildi.

Buz ve kar yağışının özellikle ülkenin orta ve güneyini etkileyeceği, ancak olumsuz havanın tüm ülkeyi etkisi altına alacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir