Yoğun bakıma girdi, oğlu hesabındaki 10 milyon TL’yi aldı

Kocaeli’de müteahhitlik yapan 62 yaşındaki M.B., 9 gün yoğun bakımda kaldı. M.B., bu süreçte oğlunun ve yeğenin mobil bankacılık aracılığıyla hesabındaki 10 milyon TL’yi kendi hesaplarına geçirdikleri gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

M.B., hesabındaki paranın emanet olduğunu belirterek yaptığı inşaatların bu nedenle yarım kaldığını söyledi.

M.B., hesabındaki para ile yarım kalan inşaatını tamamlamayı planladığını söyledi.

‘O PARA EMANET PARA’

DHA’nın haberine göre, hastanede kaldığı dönemde cep telefonu dahil bütün eşyalarının eşine teslim edildiğini belirten M.B., “Bütün hesaplarım telefon üzerinde, mobil bankada açık. Oğlum G.B., yeğenim F.A. ile eşimden telefonumu almışlar. Bütün hesaplarıma girerek tüm parayı parçalayıp, kendi hesaplarına geçirmişler. Bunu yoğun bakımdan çıkınca öğrendim. Öğrenince dünyam yıkıldı, tekrar yatağa düştüm. Şu an halen hastanede yatıyorum. Taburcu olacaktım, üzüntüden yine hastanedeyim.

Şu an, o parayı bana geri iade etmiyorlar. O para, emanet para. İnsanlardan inşaata karşılık topladığım para. O para ile insanlara ev yapıp vereceğim. İnşaat henüz yarım vaziyette. Gidip savcılığa şikayetçi oldum fakat henüz bir işlem yapılmadı. Şimdi o insanların hiçbiri evini alamayacak. Hepsi perişan olacaklar. İnşaat daha yarım halde. Evleri o günlerde 500-600 bin TL’ye satmıştık. Herkesle sözleşmemiz var. Şimdi bu halde nasıl bitirip, teslim edeceğimi bilmiyorum. Türk yargısından yardım istiyorum. Bir an önce buna el atsınlar, parayı geri versinler. Ben de sattığım evleri yapıp, bitirip, teslim edeyim. O insanları da mağdur etmeyelim” dedi.

‘OĞLUM PARAYI BENİM HESABIMDAN YEĞENİMİN HESABINA AKTARMIŞ’

Mobil bankacılık şifresini değiştirerek parayı aldıklarını söyleyen M.B., “Bu para ile bildiğim kadarıyla bir tane lüks otomobil almışlar. Oğlum G.B., parayı benim hesabımdan yeğenim F.A.’nın hesabına atmış. Biz de o şekilde dava açtık. Bunların makbuzlarını çıkarıp, savcı beye verdik. Bunu babasına yapan, amcasına yapan bir insan başkasını affeder mi? Telefonumdaki mobil bankacılıktan ‘şifremi unuttum’ seçeneğine girerek, yeni şifre almışlar. Oğlum olduğu için bütün soruları da cevaplamış. Şifreyi değiştirip, paraları almışlar. Paranın hepsi zaten üç aylık vadedeydi. Kimini bir gün kala, kimini üç gün kala vadesini bozup da almışlar” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir