ÖZEL | Dursun Özbek, Galatasaray’ın Avrupa hedefini belirledi! ‘Neden final oynamayalım’

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grubunu üçüncü sırada bitiren Galatasaray yeni hedefini UEFA Avrupa Ligi’nde final oynamak olarak belirledi.

Kopenhag’ta maçı takip eden ve alınan yenilgi nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan sarı-kırmızılılarda, Başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur ve yöneticiler, UEFA Avrupa Ligi’nde final oynama hedefi üzerinde fikir birliğine vardı.

Başkan Özbek, “Galatasaray’a yakışan elbette Şampiyonlar Ligi’dir. Bu arenada iyi mücadele ettik ancak bazı şanssızlıklar yaşadık. Yine de Avrupa serüvenimiz devam ediyor. Kuruluş felsefemize uygun şekilde mücadele edeceğiz. Neden final oynamayalım” değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-kırmızılı yöneticiler ise gruptan çıkmayı hak ettiklerini söyleyerek, “İki maçta ciddi hakem hataları oldu. Oynandığımız futbolla gruptan çıkmayı hak ediyorduk. Olmadı ama Avrupa maratonu devam ediyor. Bu kadroya final yakışır” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Okan Buruk’un da Kopenhag yenilgisine karşılık UEFA Avrupa Ligi’nde başarı için kararlı olduğu aktarıldı. Sarı-kırmızılı teknik adamın, “Üzüleceğiz elbette ama yeni bir Avrupa kupası neden olmasın. Ülkemize tekrar bir Avrupa kupası getirmek için elimizden geleni yapacağız” diyerek iddiasını ortaya koyduğu vurgulandı.

Bu arada Kopenhag maçının ardından İstanbul’a dönen Galatasaray günü izinli geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir