Haluk Levent 1 milyar lira ile ne yapılacağını açıkladı

Ahbap Derneği’nin kurucusu müzisyen Haluk Levent, Ahbap Derneğinin, deprem bölgesi için yapacağı çok önemli bir projeyi açıklayacağını duyurmuştu.

Ünlü sanatçı, Twitter’dan yaptığı açıklamada derneğin depremzedeler için hazırladığı konut projesini duyurdu.

Depremin ardından 1 milyar liranın üstünde yardım yaptıklarını aktaran Levent, kalan bağışlarla konut yapacaklarını söyledi.

Levent paylaşımında,
“Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üstünde kullanım yaptık. Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik” diyen Levent, “Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metre kare. Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz” ifadelerini kullandı.

İlk etapta 1150 ev inşa etmeyi planladıklarını belirten Haluk Levent, şöyle devam etti:

“Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz. Devlet bize arsayı veriyor 3 ayrı firma ile inşaata başlıyoruz. Evleri 6 ayda teslim edeceğiz. Bu konuda AFAD’dan ve bölge valiliklerinden altyapı desteği de alacağız. Bu proje depremde evi yıkılmış, engelli kalmış vatandaşlarımızın yanı sıra otizm, serebral palsi, Down sendromlu, SMA gibi engelli çocukların içinde bulunduğu aileler için.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir