Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyonlarımız sınırlarımızın içinde ve dışında devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayının ilk iftarını Maraş’ta depremzedelerle yaptı.

“Ramazan ayının ilk iftarını şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve depremzedelerimizle birlikte yaptık. Soframızı şereflendirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyen Erdoğan, depremlerde vefat edenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

PKK’ye karşı askeri harekatların süreceğini söyleyen Erdoğan, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki vatandaşlarımız, bölücü terör örgütünü yıkıcı hareketlerine karşı, onların baskısından kurtuldukça bölgeden sükunet ve barış ortamı yeniden tesis edildi. Sınır ötesi harekatlarımız sayesinde bölücü terör örgütünü Suriye ve Irak’ta kıpırdayamaz hale getirdik. Sizlerin huzurunda bir kez daha ifade ediyorum. Son terörist de ülkemiz ve milletimiz için tehdit unsuru olmaktan çıkarılana dek operasyonlarımızın sınırlarımızın içinde ve dışında devam edecektir” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

‘TERÖRÜ YENMEKLE KALMAYACAĞIZ DESTEK VERENLERİN DE HESAPLARINI BOZACAĞIZ’

“Terörü yenmekle kalmayacağız. Bu alçaklara destek verenlerin, sırtlarını sıvazlayanların, onları silah ve mühimmata boğanların kirli hesaplarını da bozacağız. Türkiye’yi terörle dize getirme, Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimlerini hep beraber boşa çıkartacağız.”

‘SEÇİMLER ÖNCESİ UTANÇ VERİCİ PAZARLIKLAR YAŞANIYOR’

“Yaklaşan seçimler öncesinde siyaset sahnesinde yaşanan utanç verici pazarlıkların sizlerin yaralarını yeniden kanattığını biliyorum. Özellikle ana muhalefetin başındaki ve yanındakiler, bu deprem felaketini yaşadığımız böyle bir dönemde, bunlarla aynı masaya oturup aynı masa etrafında hala ülkemizin geleceğini karartma gayretlerini, inanıyorum 14 Mayıs’ta hep beraber boşa çıkartacağız.”

‘BİRİLERİNİN KANDİL VEYAHUT EDİRNE’NİN KAPISINDA NÖBET TUTMASI SİZİ KARAMSARLIĞA SÜRÜKLEMESİN’

“Bu kabul edilemez görüntülerin, ülke ve millet düşmanlarına nasıl cesaret verdiğini hep birlikte takip ediyoruz. Birilerinin koltuk uğruna, üç günlük siyasi çıkarları uğruna bölücü örgütün uzantılarının kapısında nöbet tutması, Kandil’in veyahut Edirne’nin kapısında nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklemesin. Türkiye, devleti ve milletiyle tüm bu oyunları bozacak güce, kapasiteye ve iradeye sahiptir.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir